Od paru ładnych lat Robert Lewandowski bezpsrzecznie znajduje się w czołówce najlepszych napastników na świecie. Jego nazwisko często jest stawiane obok takich gwiazd, jak Leo Messi czy Cristiano Ronaldo.

Jego znaczenie w reprezentacji jest wprost nieocenione. Praktycznie w każdym meczu w biało-czerwonej koszulce 31-latek wpisuje się na listę strzelców i to między innymi dzięki niemu w ostatnich latach kadra zebrała tyle pochwał.

Poza grą w kadrze, Lewandowski pisze swoją historię grą w klubie. Niemiecki Bayern Monachium ma z niego mnóstwo pożytku, zaś rekordy, jakie wykręca, udowadniają jego klasę.

Najnowszy wyczyn

Wczoraj wieczorem drużyna z Monachium pokonała w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów serbską Crvenę Zvezdę aż 6:0.

W pierwszej połowie tego spotkania Bayern prowadził zaledwie 1:0 po golu Leona Goretzki. Lewandowski wówczas jeszcze nic nie strzelił, choć miał do tego okazję.

Polak wpisał się na listę strzelców, ale sędzie nie uznał tej bramki. Po obejrzeniu powtórki arbiter uznał, że Corentin Tolisso zagrał piłkę ręką.

Prawdziwy koncert Lewandowski pokazał w drugiej połowie. W 53. minucie Polak wykorzystał rzut karny, a siedem minut później skorzystał z błędu obrońców i podwyższył na 3:0.

W 64. minucie kapitan reprezentacji Polski ustrzelił hat-tricka, natomiast po raz czwarty i ostatni wpisał się na listę strzelców w 67. minucie.

Dzięki czterem bramkom, Lewandowski w Lidze Mistrzów strzelił już łącznie 63 bramki. Bayern z kolei jeszcze podwyższył prowadzenie i ostatecznie pokonał Crvenę 6:0.

Popularne wiadomości teraz

"Mój ukochany jedyny syn chce mnie zostawić bez dachu nad głową": Nalega, abym sprzedała mieszkanie i pomogła mu rozwiązać problem mieszkaniowy.

„Jeśli przyniesiesz to jeszcze raz, nakarmię cię tymi słodyczami razem z pudełkiem”: nie wytrzymałam

"Zamknij gębę i pamiętaj, kto cię karmi": powiedziała teściowa. Niedawno udało mi się odegrać

Syn Pawła Małaszyńskiego skończył 18 lat! Jeremiasz to niezwykle przystojny młodzieniec

Pokaż więcej

Kolejne rekordy

Znakomity wyczyn Polak skwitował przejściem do historii jako zawodnik, który najszybciej strzelił cztery bramki w jednym meczu Ligi Mistrzów. Potrzebował do tego zaledwie 14 minut i 31 sekund.

Co więcej, 31-latek został wczoraj najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu w Lidze Mistrzów. Po meczu z Crveną ma już 45 bramek na koncie, wyprzedzając w ten sposób Thomasa Muellera (42 gole).

Jakby tego było mało, Polak stał się drugim piłkarzem w historii rozgrywek, który dwukrotnie zdobywał cztery gole w jednym spotkaniu.

Przypomnij sobie: Anna Lewandowska odsłania kulisy życia prywatnego. Opowiedziała o relacji z bliskimi

Jak informował portal "Kraj": Córka Anny Lewandowskiej zaczęła rządzić w domu popularnej pary. Sławna mama prosi fanów o rady

Kraj pisał również o: Była żona Piotra Żyły kibicowała mu podczas konkursu w skokach narciarskich w Wiśle. Powód zadziwił wszystkich